ENRUUA
Organic Control

Згубність фосфатів в миючих засобах


Напевно, ви вже не раз читали про "жахливі" фосфати, які проникають крізь шкіру після прання порошками. Однак фосфор - важливий елемент для здоров'я всіх живих організмів. При його нестачі для рослин, доводиться навіть застосовувати фосфатні добрива. Чи немає тут протиріччя?

Саме "добривом" для водоростей стають стічні води із залишками миючих засобів з фосфатами. На перший погляд, нічого страшного, адже фосфор - не отрута. Але що відбудеться, якщо таких "добрив" накопичиться надлишок?

Евтрофікація водойм

Якщо людина надміру поглинає їжу, то у неї розвивається ожиріння. Мікроскопічні водорості, які живуть у водоймах, теж схильні до невгамовного поглинання живильного фосфору.

Річка "цвіте", тому що синьо-зелені водорості неймовірно розростаються. Вони так активно поглинають кисень, що рибі вже його не вистачає, і вона гине. Запускаються процеси гниття. Порушується тонка рівновага, і механізми самоочищення не спрацьовують. Водойма поступово перетворюється в болото ...

У даному випадку проблема не лише в тому, що нашим дітям не дістанеться красивих і чистих місць для відпочинку. У крайньому випадку, без купання в водоймах можна обійтися.

Однак з цих же джерел ми беремо питну воду. А "гнилу" воду важко очистити. У воді з-під крану рівень токсичних речовин виявляється вищим за норму, навіть якщо на очисних станціях все зробили згідно встановлених правил. До того ж, ми достеменно не знаємо про стан наших водоочисних споруд. У підсумку, ми п'ємо те, що до цього вилили в водойми. Як це відбивається на нашому здоров'ї - пояснювати не потрібно.

Де ж вихід?

Є дуже простий спосіб зменшити цю проблему - не використовувати миючі засоби з фосфатами, що сьогодні й роблять багато країн. В Україні теж відбувається відмова від фосфатів. Виявляється, фосфати в миючих засобах, які колись вважалися мало не єдиним способом пом'якшити воду, можна успішно замінити без шкоди для людини і природи. Зараз багато виробників вже не застосовують фосфати в своїх рецептурах.

Ви теж можете зробити свій маленький внесок, вибираючи засіб для прання або прибирання без фосфатів. Таким чином ви підтримаєте свідомих виробників і змусите інших рахуватися з думкою споживачів.

Однак що робити, якщо вам незрозумілий склад продукту, написаний на етикетці?

Зверніть увагу на органічні засоби, вони гарантовано не містять шкідливих інгредієнтів та фосфатів. Адже мета появи засобів "органік" - уникнути речовин, шкідливих для людей і навколишнього середовища.

В Україні вже виробляють за доступною ціною засоби ТМ Organic Control з органічним сертифікатом ICEA, який підтверджує, що ця продукція не тільки безпечна, але і ефективна.

Статті по темі:
Європейський гарант безпеки (ICEA) Італія
Особливості органічної продукції
Безпечно для здоров`я
Безпека для навколишнього середовища

Органічна продукція для дому

ОРГАНІЧНА ПРОДУКЦІЯ ДЛЯ ДОМУ


Безфосфатні засоби для прання та миття посуду
Безпечно для вашого здоров'я
Безпечно
для вашого здоров'я
Безпечно для довкілля
Безпечно
для довкілля
Ефективність доведена
Ефективність
доведена
КОМПАНІЇ ПАРТНЕРИСТАТИ НАШИМ ПАРТНЕРОМ